× Hotel Golf Tee-time

SPA & WELLNESS BEAUTY

...

V resortu Spa & Wellness Konopiště poskytujeme širokou nabídku beauty, tedy zkrášlujících a pečujících, procedur. Pokud si chcete vyzkoušet tyto služby, vyberte si z níže uvedených procedur a spolu s námi je poskládejte do ideálního beauty pobytu.

Více informací

...

Přehled procedur Wellness, lázeňských a beauty

 • Sluneční louka
 • Sportovní masáž
 • Relaxační masáž
 • Ajurvédská indická masáž
 • Masáž lávovými kameny
 • Shiatsu
 • Manuální lymfodrenáž
 • Inhalace - minerální voda nebo étrický olej
 • Uhličitá koupel COse solí z Mrtvého moře
 • Rašelinová koupel
 • Koupel s magnesiovou solí
 • Aromatická koupel – levandule či eukalyptus
 • Kleopatřina koupel
 • Pivní koupel
 • Rašelinový celotělový zábal
 • Celotělový zábal z černého jílu
 • Zeštíhlující celotělový čokoládový zábal
 • Parafínové obklady a parafínový zábal rukou
 • Komplexní hydratační péče o pleť

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sluneční louka
Sluneční louka se technologicky nejvíce blíží složení přírodního slunečního záření – má stejný spektrální rozsah jako přirozené záření, na které je lidský organismus zvyklý. Zářiče obsahují nejen podíl středních a krátkých infračervených paprsků, ale i barevné světlo a dlouhé UV-A a UV-B záření. Navíc odpadá nutnost uzavření do stísněných kobek klasických solárií. 

Sportovní masáž
Sportovní masáž uvolňuje svalové napětí, pomáhá při revmatických onemocněních, pomáhá léčit vady na páteři – skolioza, kyfoza, lordóza. Urychluje hojení po některých úrazech. Zároveň se při masáži rozpohybuje lymfatický systém – lépe se vstřebávají otoky a krevní výrony a podpoří se fyziologické pochody v organismu. 
Masáž se skládá z 45 minut manuální masáže, následuje 15 minut suchý zábal s pitným režimem v relaxačním pokoji.

Relaxační masáž - měkké techniky
Procedura spočívá v jemné manuální masáži, jejímž působením se dosáhne uvolnění meziobratlových plotének a spolu s tím dojde i k uvolnění spasmů kolem nervů vycházejících z míchy. Masáž zmírňuje a uvolňuje svalové spasmy axiálního svalstva, pomáhá v regeneraci komprimovaných meziobratlových plotének, pomáhá při degenerativních onemocnění páteře. Masáž taktéž stimuluje zejména krevní  oběh a lymfatický systém, hluboce relaxuje a harmonizuje, odstraňuje svalovou bolest, únavu a napětí. Dále uvolňuje ztuhlá kloubní spojení a pomáhá detoxikaci organismu.
Masáž se skládá z 45 minut manuální masáže, následuje 15 minut suchý zábal s pitným režimem v relaxačním pokoji.

Ajurvédská indická masáž
Tato původně indická masáž vychází z poznatků Ájurvédy, systému tradičního indického lékařství. Ajurvédská masáž je velmi příjemná relaxační metoda vedoucí k hlubokému uvolnění. Kromě již zmíněného úplného uvolnění, pocitu klidu a pohody masáž odbourá stres, potlačuje bolesti hlavy, odstraňuje svalové spazmy. Má pozitivní vliv na funkci všech vnitřních orgánů stimulací nervů, nervových drah v páteři a nervových zakončení na chodidlech. Dále zvyšuje prokrvení kůže a celkově povzbuzuje krevní oběh včetně lymfatického systému.
Masáž se skládá ze 40 minut manuální masáže, následuje 10 minut relaxace s antistresovým bylinným měšcem a 10 minut suchý zábal s pitným režimem v relaxačním pokoji.

Masáž lávovými kameny
Masáž lávovými kameni je technika dlouhodobě používaná na Havajských ostrovech a v Číně. Spočívá v kladení lávových teplých oblázků na důležité dráhy do oblasti zad. Teplo kamenů se předává klientovi a uvolňuje svalové spasmy. Zároveň se provádí vlastní masáž, kde je tělo střídavě masírováno s kameny i bez nich. Masáž je vhodná k odstranění stresu a napětí v těle, stimulaci krevního a lymfatického systému, podpoře detoxikace těla či k řešení problémů se spánkem.
Masáž se skládá ze 45 minut manuální masáže, následuje 10 minut obkladu páteře horkými lávovými kameny a 10 minut suchý zábal s pitným režimem v relaxačním pokoji.

Shiatsu
Shiatsu japonská tlaková masáž, při které se postupně za pomoci váhy těla maséra, jemně protahují a uvolňují svaly a celý pohybový aparát klienta. Masíruje se jemným tlakem po drahách energetických meridiánů a bodů, stimulují se svaly, klouby, krevní i lymfatický oběh. Masáž shiatsu pomáhá při odstraňování širokého spektra fyzických obtíží, navozuje pocit vnitřní vyrovnanosti, vitality, spokojenosti a sebedůvěry. Provádí se zpravidla vleže na podlaze na měkké podložce v pohodlném oblečení.
Masáž se skládá ze 45 minut manuální masáže, následuje 10 minut relaxačních procedur a 10 minut suchý zábal s pitným režimem v relaxačním pokoji.

Manuální lymfodrenáž
Manuální lymfodrenáž těla je speciální ručně prováděná masáž, která má vynikající ozdravný, detoxikační, regenerační, relaxační i kosmetický účinek.
Celkově posiluje imunitu, výrazně detoxikuje organismus – odvádí splodiny látkové výměny, léčí otoky, celulitidu i v pokročilém stadiu (lypedém), podporuje hubnutí, zlepšuje elasticitu kůže, akné, léčí syndrom těžkých nohou – zbavuje napětí a bolesti. Pomáhá po operaci varixů, po liposukci, po úrazech či zhmoždění. Je zároveň skvělou prevencí žilních onemocnění, posiluje imunitní systém a zlepšuje metabolismus.
Masáž se skládá z 45 minut manuální masáže, následuje 15 minut suchý zábal s  pitným režimem v relaxačním pokoji.

Inhalace - minerální voda nebo étrický olej
Inhalační procedury jsou ideálním odlehčením pro plíce trvale zatěžované škodlivinami obsaženými ve vzduchu, které dýcháme. Vhodné jsou zejména pro klienty, kteří trpí chronickými respiračními obtížemi, ale urychlí i léčbu u klientů s nově vzniklými obtížemi a působí i preventivně u pacientů, kteří trpí častými infekty v oblasti dýchacích cest. 
Základem inhalační léčby, vhodné i pro děti, je inhalace luhačovické minerální vody, která funguje na více úrovních, a to jak v horních cestách dýchacích, tak i v dolních cestách dýchacích. Jejím účinkem dochází k odstranění otoků a tím zlepšení průchodnosti dýchacích cest (ucpaný nos, astmatické záchvaty apod.), dále k rozpouštění přebytečných hlenů (lepší vykašlávání, uvolnění nosních dutin apod.) a k celkovému zlepšení přirozených funkcí sliznice dýchacích cest (obranyschopnost). 

Druhou možností vhodnou jen pro dospělé klienty je inhalace éterických olejů, což je jednou z nejúčinnějších přírodních metod proti virovým infekcím známější spíše pod názvem aromaterapie. Éterické oleje pomáhají nejen ničit samotné viry a bakterie, ale zároveň stimulují vlastní schopnost organismu se proti infekci bránit. 

Uhličitá koupel COse solí z Mrtvého moře
Uhličitá koupel a uhličitá koupel COs přísadou soli z Mrtvého moře jsou výborný prostředek ke zlepšení prokrvení celého organismu, snižuje krevní tlak, uvolňuje nervovou soustavu, přináší úlevu při křečových žilách či poruchách periferního prokrvení, zlepšuje potenci u mužů. S přísadou solí z Mrtvého moře navíc zlepšuje pružnost a elasticitu pokožky, působí protizánětlivě, protialergicky a posiluje obranyschopnost organismu. 

Rašelinová koupel
Rašelinová koupel má pozitivní vliv zejména na nemoci pohybového aparátu - při revmatických chorobách a artrózách, přináší úlevu při bolestech zad, kloubů i svalů. Dále pomáhá i při onemocněních kůže – příznivý vliv na ekzémy a jiné kožní záněty, jako je např. akné a atopický ekzém.

Koupel s magnesiovou solí
Koupele s vysokým obsahem hořčíku doporučujeme hlavně u onemocněních revmatického charakteru, chronických zánětlivých procesech a kožních onemocněních. Dále je vhodná u klientů trpícími zvýšenou pohotovostí ke křečím. Optimální složení minerálů v této soli pomáhá buňkám optimalizovat metabolismus a přispívá k jejich regeneraci. Obsažené minerály odstraňují z pokožky škodliviny. Mají antialergický, dezinfekční a mírně vysušující účinek.

Aromatická koupel – levandule či eukalyptus
Pokud není cílem koupele léčebný proces, ale čistá relaxace, doporučujeme levandulovou koupel. Pokud chceme zároveň i trochu stimulovat naši kůži i dýchací aparát, je vhodné zvolit eukalyptickou koupel.

Kleopatřina koupel
Legenda o kráse královny Kleopatry vypráví příběh o koupeli v oslím mléce, která měla zázračně zjemňovat a zvláčňovat pokožku. Tuto koupel si můžete dopřát i u nás s použitím speciální kompozice éterických olejů, výtažku ze syrovátky a mandlového oleje pečující o pokožku. Kromě báječného pocitu z kleopatřiny koupele budete mít velmi jemnou, vláčnou a hydratovanou pokožku.

Pivní koupel
Koupele nejsou procedurou jen pro ženy – pivní koupele ocení zejména muži. Do koupele jsou přidány ingredience, které se používají při výrobě piva. Přírodní látky obsažené v pivu podporují regenerační schopnosti kůže, celkově zklidňují dermatické projevy a psychické disharmonie, dále způsobují pokles tlaku a zlepšení oběhu.

Rašelinový celotělový zábal
Upravená rašelina je vhodné médium pro preventivní i léčebné použití. Doporučuje se používat jako podpůrný prostředek při syndromech svalového přetížení při sportu, pracovním zatížení, degenerativních procesech pohybového ústrojí – artróza a jiné bolestivé syndromy kloubů a páteře, vertebrogenní algický syndrom a dále i při svalových kontrakturách a menstruačních problémech. Je vhodná i v dermatologické indikaci u exematosních onemocněních či akné. Velmi oblíbená je rašelina i jako detoxikační pleťová maska.

Celotělový zábal z černého jílu
Zábal z černého jílu bývá také nazýván zábalem proti celulitidě. Černý jíl obsahuje množství minerálních látek a stopových prvků, kterými zásobuje pokožku a dále obsahuje, podobně jako rašelina, humiové kyseliny. Díky svému složení pokožku důkladně čistí a regeneruje, působí preventivně proti vráskám, pomáhá při akné, vyrážkách, svědění a lupénce. Je vhodný zejména u klientek trpícími celulitidou a dále v podobě jílové pleťové masky zvyšuje tonus kůže, díky čemuž pomáhá navracet mladistvý vzhled.

Zeštíhlující čokoládový celotělový zábal
Tento zeštíhlující čokoládový zábal působí na smysly i na celkovou harmonii mezi tělem a duší. Tato procedura obsahuje látky jako jsou vápník, draslík, hořčík, vitaminy, polyfenoly, teobromin, esterol, kofein. Díky kofeinu je to vynikající terapie proti celulitidě. Čokoládový zábal napomáhá a stimuluje vylučování toxinů, zlepšuje krevní oběh a posiluje cévní stěny, zvyšuje elastičnost a pevnost pleti, obnovuje elastinová a kolagenová vlákna, podporuje tvorbu hormonů radosti, snižuje záporný cholesterol (LDL)
Hedvábně hebké pokožky se dosáhne aplikací luxusního body butter, který korunuje celý zeštíhlující proces.

Parafínové obklady a parafínový zábal rukou
Lokálním působením parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů a právě proto se parafínové zábaly používají jako součást rehabilitační léčby, zejména pak při degenerativním onemocnění kloubů rukou. Takto působí na uvolnění a snížení bolesti celého pohybového aparátu. Zároveň se používají pro výživu a zjemnění kůže rukou, loktů, kolen a chodidel a také při odstraňování tukových polštářků a celulitidy

Komplexní hydratační péče o pleť
Komplexní hydratační péče o pleť je ošetření pro nedostatečně hydratovanou pleť. Její předností je dvojí hydratační efekt, což znamená hloubkové provhlčení pleti zevnitř a zároveň cílené zvýšení hydratace na povrchu. Tento dvojí efekt je umožněn díky obsahu novodobé látky získávané z madagaskarské tygří trávy, která stimuluje aquaporiny. Je určena pro každý typ pleti, obzvláště pro dehydratovanou pokožku se suchým povrchem. Obsažené rostlinné oleje zvláčňují pleť a hedvábné proteiny ji zcela pročistí.